Akıllı Cihazlarda Uygulama Sahibi Olmak

Android Tekno Fare 2.844 kez okundu.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı cihazlar insan hayatının her yerinde kullanılmaktadır. Sadece cep telefonlarıyla sınırlı kalmayan akıllı cihazlar, masa başlarında, kullanıcıların kolunda, araçlarda dahi kullanılmaktadır. Akıllı cihazların sahip olduğu birkaç çeşit işletim sistemi vardır. Bu işletim sistemlerine uygun android uygulama indirerek cihazların kullanılırlığını arttırılabilmektedir.

 

Bu uygulamalardan sadece kullanıcılar değil uygulama sahipleri de faydalanmaktadır. Günümüzde birçok insan uygulamaların oluşturduğu pazarın bilincindedir. Ve bu pazarda ürün sergilemek istemektedir.

 

Uygulama Sahibi Olmak

 

Sahip olacağınız android uygulama sizin için android telefonlara, tabletlere kısacası android işletim sistemi bulunduran bütün cihazlara uygun bir şekilde istediğiniz nitelikte, kategori ve boyutta kodlama yapılmasıyla oluşur. Örnek olarak oyun sahibi olmak isteyen birey oyunun tarzını, içeriğini ve boyut aralığını belirleyerek yazılımını yaptırabilir. Yaptırdığınız yazılım özgün içeriklere sahip ise pazarda tutulma olasılığı daha yüksek olduğu görülmektedir.

 

İnternet üzerinden pek çok sitede bu tarz yazılım yapacak kişi ve kurumlar bulabilirsiniz fakat yaptıkları işin kalitesi ve uzun süre kontrolünü yapan firmalar bulmak zor bir durumdur. Dikkat edilmesi gereken sizin yaptıkları işi teslim ettikten sonra bile gerektiği zaman teknik hizmet sağlayabilecek en uygun firmayı araştırarak seçmeniz gereklidir. Aksi takdir de paranızdan ve vaktinizden olursunuz.

 

Var Olan Uygulamanın Geliştirilmesi

 

Daha önceden yapılmış bir uygulama farklı bir isim ile pazara konulmak istenebilir. Fakat uygulama içerikleri aynı olarak pazara konulması ile uygulamanız telif hakkı yiyebilir. Bu yüzden istediğiniz uygulamaya özel yazılım geliştirme yaptırarak telif yemeden pazara ürün koyabilirsiniz. Bu işlem dizini aynı işlemi yapan uygulamayı farklı şekilde sunulma biçimidir.

 

Var Olan Uygulamanın Özel olarak Geliştirilmesi

 

Başkası tarafından yapılmış bir uygulamayı farklı bir şekilde dizayn edilmesi işlemine özel yazılım geliştirme denir. Sizin beğendiğiniz fakat birkaç şey eklemek istediğiniz bir uygulama var ise bunu güvenilir bir yazılım şirketi yardımı ile geliştirebilirsiniz. Örneğin adım sayar uygulaması kullanmaktasınız ve yokuş yukarı çıkarken eğimi 30 dereceden fazla olan yolar da bir adımınızı iki adım olarak saymasını, yokuş aşağı inerken de iki adımınızı bir adım olarak saymasını istemekteyseniz uygulamayı bu şekilde geliştirme yaptırabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamanızı pazara koyup kazanç da elde edebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat