Bayi hosting hizmetleri ve faydaları

Genel Tekno Fare 2.242 kez okundu.

Günümüzde hosting servis hizmetleri veren sektör içerisinde bayi hosting terimi kullanılmaya başlandı. Bayi hostingi ne anlama gelir peki? Bayi hostingin diğer adı reseller hostingtir. Kullanıcıların büyük bir bölümü hosting firması gibi hizmet sunması stiline verilen isimdir. Eğer bayi hostingine sahipseniz tıpkı hosting firması gibi hizmet vermeniz mümkündür. Gelecek taleplere göre lazım olan hosting hızı ve sunucunun alan genişliğini karşılayacak türden bir bayi almanız hosting hizmetleri vermenize olanak sağlayacaktır. Bunu daha çok pratikte web tasarım firmaları kullanmaktadır.

Yönetim işlemlerinin yapılabilmesi için site adının sonuna /WHM konulmalıdır, bu şekilde yönetim paneline girilip gereken işlemler yapılabilmektedir.

Bu servis sayesinde satışlarınızın yanında ek hizmet olarak bu hizmeti de verebilirsiniz. Bu sayede satışlarınızın yanında sizin için ilave bir gelir olması mümkündür. Reseller hosting türkiye pazarında kendi adreslerinizi tanımlayabileceğiniz oldukça yaygın bir hizmettir. FTP bilgileri atayabileceğiniz bir hosting türü olması hizmetinizin kalitesini artıracaktır.

Şayet küçük bir hosting şirketiniz var ise, çevrenizde hosting pazarlayabileceğiniz insanlar var ise veya bu işi ciddi anlamda yapan bir kuruluşsanız bayi hosting ile satışlar yapabilirsiniz. Pek çok web siteye sahipseniz her site için farklı farklı hosting paketleri almanız gerekir ve bu pahalı bir hizmettir. Buradan yola çıkarak web sitelerinizi reseller hosting ile tek bir noktada barındırabilirsiniz. Aynı zamanda tema satışı da yapıyor iseniz yaptığınız tema satışlarının yanında hosting paketi verebilir, veya tasarımlarınızı sergilemek için bu hostingi kullanabilirsiniz. Mail, mysql, trafik konularında herhangi bi sıkıntısı yoktur. Admin paneline girerek bant genişliği, ftp bilgileri, müşterilerin alan adlarını tanımlama, erişim izinleri, ns yönetimi gibi işlemleri tek bir merkezden yönetebilir ve değişiklikleri buradan yapabilirsiniz. Paketlerinizin boyutunu artırabilir veya azaltabilirsiniz. Fiyatları uygun bir sistem olduğundan satışlarınıza güvendiğiniz takdirde bundan ciddi bir gelir elde etmeniz kaçınılmazdır. Unix veya Windows sistemler için uyumlu bayi satışı bulunur. Bayi hostingini alıp bir bölümünü satarak paketi ücretsiz hale getirebilirsiniz. Bunlar çok çeşitlendirilebilir ve tamamen sizin ticari taktiğinize kalmıştır.

Reseller kelimesi kendini pazarlayan demektir. Hosting şirketlerinin pek çoğunda reseller paket satışları mevcuttur. Bu sistem ile hiçbir alt yapıya gerek olmaksızın satış ve kiralama yapabilirsiniz. Zaten tüm alt yapı bu hizmeti sağlayan sistem tarafından kurulmuştur. Satışları veya kiralamaları siz yaparsınız ve bu işten ciddi bir gelir elde edebilirsiniz. Aldığınız bayi hosting paketinin nasıl değerlendirileceği tamamen size kalmış bir konudur. Bu yüzden web tasarım firmalarının büyük bölümü müşterilerine alan adı, web tasarımı gibi hizmetler sağlarken bu tür paketlerden yararlanırlar. Hem fiyatlar düşmüş hem de elde edilen gelir yükselmiş olur. Yapmış olduğunuz iş tamamen komisyonculuktur. Reseller hosting paketleri elbette genelde kullanılan paketlerden bir tık daha pahalıdır ama bu özellikleri düşünülecek olduğu zaman fiyatları çokta uçuk gelmeyecektir. Çünkü reseller hosting daha kapsamlı, daha fazla özellik taşıyan bir hosting çeşididir. Bir resellerin içinde pek çok site barındırabilirsiniz.
Eksi yönleri ise, maliyet elbette artacaktır, ama zamanla ticari amaçla devam edildiğinde bu verdiğiniz parayı sıfırlayacak ve artı kazanç sağlayacaktır. Müşterinin bir sıkıntısı olduğunda direk olarak sorunu çözemeyebilirsiniz. Çünkü bu hizmeti satan firmaya ulaşıp onların çözmesini sağlamak zorunda kalacaksınız. Kendi kurmuş olduğunuz bir hosting olsa zaten sorunun kaynağını bilecek olurdunuz. Bu açılardan reseller hostinge sıcak bakmayanlar olsa da bu durumlar çok sık yaşanmayacaktır. Gönül rahatlığı ile kullanabilir ve müşterilerinize gönül rahatlığı ile sunabilirsiniz.

www.kanijehosting.com

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat