Bilgisayarda Şifre Kullanma Dönemi Tarih Oluyor

Teknoloji Haberleri Tekno Fare 1.723 kez okundu.

Bilgisayar kullanıcılarının en büyük kabuslarından biri de  şifrelerini unutmak ya da çaldırmaktır. Bir çok site için aynı şifreyi kullananlar ve zorluk seviyesi düşük şifreleri tercih edenlerin güvenlik zaafiyeti veya şifresini çabucak unutanların sorunlarını dikkate alan  Yahoo, bu konuda çok önemli bir gelişmeye imza attı. Şifre kullanmayı belki de gereksiz hale getirecek bu uygulamanın adı, Yahoo Account Key yani Yahoo Hesap Tuşu.

Uygulama Nasıl Çalışıyor? 

Kullanıcı her zamanki gibi Yahoo mail sayfasına gidip kullanıcı adını giriyor, hemen ardından cep telefonlarına bir mesaj geliyor. Mesajda kişisel hesaplarına girilmek istendiği bilgisi yer alıyor, ayrıca hangi bilgisayardan giriş yapılmaya çalışıldığı da ekleniyor. Kullanıcı tek bir tuşa basarak oturum açmak istediğini belirtmiş oluyor ve mail adresine ulaşabiliyor. Böylece şifre çalınma, ezberleme veya karmaşık şifre oluşturmaya çalışma derdi kalmamış oluyor.

Yahoo, Mart ayında duyurduğu cep telefonuna gelen tek kullanımlık mesaj uygulamasının üzerinden çok uzun zaman geçmeden, Hesap Tuşu uygulamasını geliştirmesi ile birlikte, ezeli rakipleri Gmail ve Outlook karşısında öne geçmiş gibi görünüyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat