Facebook Etiketleme Virüsünü Temizleme

Facebook Tekno Fare 0 kez okundu.

Selamlar!

Son zamanlarda Facebook’da sıkça karşılaştığım bir virüs var.Sizler için video hazırladım,slayt hazırladım izlerseniz sevinirim..vs şeklinde yazılar duvarınıza gönderiliyor. Bu paylaşım da sizle beraber birçok arkadaşınız etikenlemiş ve kısaltılmış bir link tıklanmayı bekliyor.

Dalgınlığınıza gelebilir,en güvendiğiniz arkadaşınız senin için video hazırladım izler misin şeklinde not bırakmış,tıklayabilirsin!

Bende tıkladım!

Arkadaşlar O Ses Türkiye’ye katıldım performansımı izler misiniz şeklinde bir video paylaşılmış tıkladım.. Tıkladığım gibi bir dosya indi ve Facebook Uygulamalar’a tanımadığım bir uygulama geldi.

Ya da son zamanlarda Survivor’da sevişme görüntüleri şeklinde bir virüs dolaşıyor.

Bu Virüsten Nasıl Kurtulurum?

virüs

  • Linke tıkladığınızda bilgisiyarınıza herhangi bir şey indiyse bilgisayarınızdan tamamen kaldırın.
  • Chrome ya da Firefox’da bulunan eklentilerinizi kaldırın.

Chrome için: “chrome://extensions/” adres çubuğuna yapıştırın ve karşınıza çıkan sayfada tanımadığınız eklentileri silin.Virüsler genellikle Flash Player şeklinde oluyor. Aynı şekilde Firefox kullanıcıları da tanımadığı eklentileri kaldırması gerekiyor.

Bunlar yerine tarayıcınızı Denetim Masasından kaldırabilirsiniz.

  • Facebook Uygulamalar sayfasını kontrol edin!

Genellikle virüs buraya yerleşir.

Facebook>Ayarlar>Uygulamalar yolunu takip edin ve aynı şekilde kullanmadığınız uygulamaları kaldırın.

uygulamalar

 

Şifrenizi değiştirmeyi unutmayın!

Arkadaşlarınızın duvarınızda bir şeyler paylaşmasını kapatmanız ya da sizi etiketlediğin de sizin onayınızdan geçmesi mümkün.

zaman tüneli

 

  • Bilgisayarınızda mutlaka aktif anti virüs programı olsun..

Neden bu virüsler?

Bu virüsü yayan kişinin elbette bir amacı var.Virüs size bulaştığında Facebook şifreniz hariç çoğu bilgi karşı tarafa gidebilir.İstediğiniz sayfalar beğendirilir, duvarınızda saçma paylaşımlar olabilir..

Yukaradaki işlemleri yaptığınız takdirde virüs %90 temizlenir. Sorun yaşıyorsanız ölüm vuruşu yapabiliriz,konu altından sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat