Godaddy’den Nasıl Domain Alınır?

Teknoloji Haberleri Tekno Fare 4.086 kez okundu.

Godaddy ile yeni çalışacak olan kişiler için domain almak her zaman sıkıntı olmuştur.Bu konumuzda sizlere godaddy üzerinden promosyon kodu ile domain almayı göstereceğim.Resimli olarak anlatmaya başlayalım.

İlk olarak godaddy sitesine üye olmanız gerekiyor.Bu adımı atlıyorum.

  • Almak istediğimiz domaini seçelim ve devam edelim.

 

goadady domain seçme

 

  • Sonrasında alacağınız alan adının uygun olup olmadığını gösteren bir uyarı alacaksınız.

Go Daddy Domain Name Search Tool - Go Daddy,,

 

Continue to Cart butonuna tıklayarak devam edelim.Resimde de gördüğünüz gibi diğer uzantıların üçünü 16 dolar karşılığında alabilirsiniz şeklinde bir not düşmüş.Bu domainleri de almak istiyorsanız Add All butonuna tıklayabilirsiniz.

GoDaddy.com - Shopping Cart

Bu sayfadan promosyon kodunuzu girebilirsiniz.Resimde de gösterdiğim gibi Click here linkine tıklayalın ve promosyon kodunu girin.Eğer girdiğiniz promosyon kodu geçerliyse sayfa yenilenir ve fiyat düşer.

Ayrıca alacağınız domain 2 yıl olarak alınıyor görünebilir bunu Year başlığı altından 1 yıl olarak değiştirebilirsiniz.Checkout butonuna tıklayarak devam edelim.

Şimdi karşınıza kredi kartı bilgilerini gireceğiniz bir sayfa gelecek.Bunları siz doldurabilirsiniz.Promosyon kodu ile alınan domainlerde genellikle sadece kredi kartı kullanılarak alınır.Normal alınan domainlerde aşağıdaki resimde bulunan ödeme yollarını kullanabilirsiniz.

GoDaddy.com - Payment Information

 

 

İşlemler bu kadar!

Konu altından sorularınız varsa sorabilir,eklemek istediklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat