Google Adwords Reklamları Nasıl Verilir ?

Genel Tekno Fare 3.015 kez okundu.

Google reklamları hakkında size bir takım bilgiler sunmak istiyoruz. İnternet deyince hemen herkesin aklına Google geldiğini biliyoruz. Dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google gerçekten de internet terimi ile iç içe geçmeyi başarmıştır. Bunun nedeni aslında çok basittir. Verilen hizmet, tam bir ihtiyaca yöneliktir.

NEDEN GOOGLE REKLAMLARI

İşletim sistemleri ile birlikte sağlanan internet tarayıcılarında, herhangi bir konuda araştırma yapmak isterseniz mutlaka, girmek istediğini web sitesini tam olarak bilmelisiniz ve bu site URL yazarak giriş yapmalısınız. Öyle canım sıkıldı, şunu bir araştırayım dediğinizde bilgiye ulaşmanız çok zor olacaktır.

İşte bu noktada, Google, yandex gibi arama motorları ortaya çıkmaktadır. Bu arama motorları, kullanıcılar herhangi bir konuda arama yaptırdıklarında, en ideal, en çok güncel ve en gerçek bilgileri kullanıcılara sunar. Bunu yaparken de çok kısa bir sürede gerçekleştirebilir.

Bu kadar önemli bir hizmet sunan Google, internet sitesi sahiplerine de bir takım alternatif hizmetler sunmaktadır. Bunların başında da Google adwords reklamları gelmektedir. Bunu da herhangi bir kelime aramasında ilk 3 sırada ya da bazen daha fazla olabiliyor çıkan sonuçları reklam sonucu olarak yansıtarak yapmaktadır. Bunların yanı sıra da yine sağ tarafta bazı reklamlar yayınlamaktadır.

Google reklamları ile amaç, bir konuda arama yapıldığında, onunla ilgili hem görsel hem de içeriklerin sunulmasıdır. Durum böyle olunca, ilk sıralarda çıkmanın en kolay yolu reklam vermekten geçmektedir.

GOOGLE ADWORDS REKLAM ÜCRETLERİ

Google adwords reklamları, için belirli anahtar kelimelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kelimeler anahtar kelime olarak geçmekte ve hangi sektörde hizmet sunulduğu ile doğru orantılı olarak belirlenmektedir. Bu konuda Destex Digital gibi profesyonel hizmet sunan firmalar da bulunmaktadır.

Google reklam hizmeti verirken, tıklama başına ücretlendirme yapmaktadır. Örneğin siz bir kelimede reklam vermeye başladınız, reklamınız o kelime ile ilgili arama yapan kullanıcılara ilk sıralarda sunulmaktadır. Bunu gören kullanıcılar her reklama tıkladıklarında sizin sitenize bağlanırlar.

Google reklam ücreti olarak da işte bu tıklama karşılığında ücretlendirme yapmaktadır. Bu konuda kaliteli hizmet almak istiyorsanız www.destexdigital.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat