IBM Çalışanlarına MacBook Hediye Edecek

Teknoloji Haberleri Tekno Fare 2.114 kez okundu.

Geçtiğimiz aylarda IBM şirketinin çalışanları için 50.000 Macbook alması haberleri çıkmıştı.Şu sıralar paylaşılan haberlere göre IBM çalışanları için tam 200.000 Macbook alacak.

IBM Bilişim Kurulu Başkanı Jeff Smith ile  Apple çalışanı Niall O’Connor arasında geçen diyaloglar şu şekilde:

Jeff Smith:“Fazla miktarda bilgisayar alacağız fakat bunun olması için bilgisayarları normal fiyatının biraz altına indirmelisiniz. Siz bana bu olayın gerçekleşmesi konusunda yardım etmek istermisiniz? Çünkü siz bu işlerden iyi anlıyorsunuz.

Niall: ‘hayır Jeff, bunu yapamayız çünkü bu tarz bişey çok özel olurdu ve kimseye böyle özel bi durum veremeyiz. Biliyorsun işte böyle şeyler yapılmaz’ dedi. Bende: ‘peki sizin en fazla sayıda alımcınız kaç adet alıyor?’ diye sordum, o da: ‘müşterimiz bir yılda 25.000 MacBook alıyor’ dedi. Bunun üzerine ben: ‘Güzel… Biz 150.000 ile 200.000 arasında alım yapabiliriz’ dedim. Bunu duyunca Niall: ‘Jeff, bu mükemmel bi fikir. O zaman buraya geleceğiz, haftaya, sen de bütün ekibini topla ve gel’ dedi.

Haberin, video henüz netlik kazanmış değil fakat bu çoklu satışın Apple için büyük avantaj olduğunu söyleyebiliriz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat