İOS 9 Geldi İşte Yeni Gelen Özellikler

iOS Eray Gürman 2.206 kez okundu.

Dünya devi Apple akıllı cihazları için yeni bir güncelleme yayınladı.Yeni güncelleme ile akıl almaz özelliklerde birlikte geldi. Şimdi hep birlikte IOS 9 işletim sistemiyle gelen yepyeni özelliklere bir göz atalım.Kullanıcı dostu bir arayüze sahip yeni güncelleme ile güvenlik ön planda tutulmuş. Güncelleme ile performansta artmış durumda.

Apple, İOS işletim sisteminin 9.3 beta versiyonunu tekrar yayınlayıp , sıkıntıları fazlasıyla giderdi. İOS 9.3 Betanın ilk versiyonu yayınlandığında geliştiriciler tarafından sorunlar tespit edilmişti ve yüklemede sorunlar oluştuğunu belirtmişti. Yeni gelen güncelleme ile Night Shift özelliği var.

Night Shift özelliği uzun zamandır Android işletim sisteminin sahip olduğu özelliklerden birisiydi. Mavi ışık filtresi özelliğiyle aynıdır. Geç saatlere kadar telefonlarında,bilgisayarlarında veya diğer elektronik eşyalarda vakit geçiren kullanıcıların uyku düzenini bozduğu düşünülen mavi ışık en az seviyeye indirildi. İstek doğrultusunda bu ışık filtrelemesi devredışı da bırakılabilecek.

3D Touch ile uyumlu uygulamalar bu güncelleme ile çalışacak. 3D teknolojisini geçen yılın sonunda tanıtan Apple’ın sunduğu bu özellik sonunda telefonlarımıza geldi.

Yazılım ile tasarlanan İOS 9 telefonunuzu elinize aldığınız ilk andan itibaren rahatlığını hissettirecektir. Apple resmi web sitesinden yaptığı açıklamaya göre demirbaş uygulamaların tamamında iyileştirmeler yapıldı. Selfie tadında daha kaliteli fotoğraflar, web tarayıcısı olan safaride daha hızlı gezinmeler, whatsapp tadında mesajlaşmaların sms’e dönüşmesi, harita konumunuz daha fazla yakınlaşacak ve konumunuz daha belirgin olacak.
Iphone, Ipod, Ipad ve Mac kullananlar ile FaceTime ile tek dokunuşla bağlanmak mümkün olduğu gibi arayüzler pratik ve kullanıcı dostu haline geldi. Kısa mesajlaşmadan ve mail göndermeden daha hızlı ve pratik olan AirDrop’ta güncellendi. Not’lar bölümünde oluşturduğunuz notlara, video, fotoğraf, harita konumları gibi seçenekler ekleyebileceksiniz! AirPlay ile HD Tv lerinize Apple Tv aracılığıyla kablosuz bağlanabileceksiniz! CarPlay Belirli yeni araç modellerinde bulunan CarPlay, iPhone’unuzu yoldayken kullanmanın daha akıllı ve daha güvenli bir yoludur. CarPlay, aracınızı sürerken iPhone’unuz ile yapmak istediğiniz şeyleri gerçekleştirmenize yardımcı olur. Otomobiliniz iPhone ile kablosuz bağlantıyı destekliyorsa, CarPlay’i aygıtınızı bağlamadan da kullanabilirsiniz. İcloud ile verileriniz daha fazla güvende olacak! İcloud Drive ile bütün cihazlarınıza bağlanabilecek veri alışveriş daha rahat bir şekilde yapacaksınız. Güvenlik Touch ID’nin sağladığı gelişmiş parmak izi güvenliğine ek olarak, varsayılan parola uzunluğu şimdi dört yerine altı haneli. 10.000 yerine bir milyon olası kombinasyon sayesinde, parolanız şimdi çok daha güçlü olacak. Dilerseniz, iki faktörlü kimlik doğrulamayı da etkinleştirebilirsiniz. Bu özelliği etkinleştirirseniz, yeni bir web tarayıcısında veya yeni bir aygıtta oturum açtığınızda sizden bir doğrulama kodu girmeniz istenir.* Bu kod, diğer Apple aygıtlarınızda otomatik olarak görüntülenir veya telefonunuza gönderilir. Dolayısıyla, yetkisiz kullanıcılar hesabınızdan uzak kalırken siz hesabınıza hızla erişebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Eray Gürman {Eray Gürman}

Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat