Iphone’ların Bu Özelliklerini Çok Fazla Bilmiyorsunuz. Öğrenmek İster misiniz?

iOS Eray Gürman 2.196 kez okundu.

Dünya devi Apple‘ın önderliğinde hayatımızın vazgeçilmezi olan Iphone cihazları peki ne kadar kullanmayı biliyoruz? Aramızda bilenler elbette vardır. Fakat bilmeyenlerin işine yarayacak bu özellikleri paylaşmakta fayda var diye düşünüyoruz.

1- PRATİK FOTOĞRAF ÇEKEBİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUSUNUZ?
İphone’ların ses açma ve kapama tuşlarıyla fotoğraf çekmek mümkün. Eğer iki tuştan birisine basarsanız tek mod fotoğraf çekebilirsiniz. Bu tuşlardan birisine basılı tutarsanız akıllı cihaz otomatik olarak seri çekim moduna giriyor ve peşpeşe fotoğraflar çekerek an’ı kaçırmamanızı sağlıyor.

1

2- YAZIM KURALLARINA ÖNEM VERİYORSANIZ EĞER
Birçoğumuz umursamayız kısaltmalarla geçiştiririz. Fakat bazılarımız için durum tam tersidir. İlla yazdığımız cümleler düzgün olmalı. Bu ufak detayı şu şekilde ayarlamak mümkün. Cihazınızdan Ayarlar bölümüne girin. Klavye seçeneğini seçtikten sonra Otomatik Düzeltme ve Yazım Denetimi Yap seçeneğini klik alanından açarak, yazım hatasını minimumlara indirebilirsiniz.

2

3- WHATSAPP GÖNDERİLEN MESAJLARI GİZLE ÖZELLİĞİNİN ORJİNALİ IPHONE’DA
Popüler mesajlaşma servisi Whatsapp uygulaması geçen zamanda güncellemeler ile yeni deneyimler sunmuştu. Onlardan biriside gönderdiğim mesajlar gözükmesin ibaresiydi. Bu özellik İphone akıllı cihazlarının orjinalinde mevcut. Daha doğrusu İOS adı altındaki bütün cihazlarda bu özellik var. Bu özelliği açmak için Ayarlar‘a girin. Mesajlar bölümünden ‘‘okundu Mesajlarını Gönder’‘ seçeneğini aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.
3

4- UÇAK MODUNU DAHA FAZLA TERCİH EDEBİLİRSİNİZ.
İphone uçak modunda tüm veri akışının durdurulduğu için daha hızlı şarj etmek mümkün. Tek dezavantajı ise hizmetler durdurulduğundan telefon çağrılarına cevap veremez, internet üzerinden veri alıp veremezsiniz.

4

5- ELBETTE YANLIŞ BİRŞEY GÖNDERMEK İSTEMEYİZ
İsteğiniz doğrultusunda olmayan bir şey yazdığınızı düşünüyorsanız şayet, İphone’u sağa ve sola doğru sallamanız yeterli gelir. Karşınıza iki seçenek çıkar. Ve kararı yeniden verirsiniz.
5

Sosyal Ağlarda Paylaş

Eray Gürman {Eray Gürman}

Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat