Kurusıkı Silahla İlgili Bilinmesi Gerekenler

Genel Tekno Fare 2.948 kez okundu.

Kurusıkı kullanıcıları için oldukça tutkulu ve keyifli bir aktivite, hobi olarak kabul edilir. Bunun dışında yalnızca hobi amaçlı değil, savunma amaçlı olarak da kullanılabilir. Kurusıkı tabanca çeşitleri öldürücü özelliği olmayan yani ateşleme özelliği söz konusu olmayan silahlardır. Özellikleri gerçek silahla birebir aynı sesi çıkarmalıdır. Bu sayede de savunma amaçlı olarak, gerçek silah kullanmak istemeyen kişiler için tercih edilmelidir. Yalnızca savunma amacıyla değil, kurusıkı silah çeşitleri airsoft gibi sporlarla da sıkça hobi amacıyla kullanılabilir. Ancak kurusıkı silah satın alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken belli başlı faktörler vardır.

Kuru sıkı silah kullanan kişiler için büyük avantajlar söz konusudur. Bunlardan ilki mermi konusunda gerçek silahlarda olduğu gibi kısıtlamaların olmamasıdır. Gerçek silah mermilerinde bir yıl içerisinde alınabilecek mermi sayısı 200 ile kısıtlı olmakla beraber, kuru sıkı yani ses tabancaları için bu gibi kısıtlamalar söz konusu değildir.  Ses mermisi çeşitlerinde 50’lik paketler halinde satılan kurusıkı tabanca mermisi, kolay bir şekilde satın alınabilir.

Kurusıkı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kuru sıkı silah satın alırken öncelikli olarak güvenilir, kendini kanıtlamış ve deneyimli yerlerden silahlar temin edilmelidir. Kampseti olarak https://www.kampseti.com/ sitemiz üzerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini ve güvenini ön planda tutan Kampseti satın alacağınız kurusıkı silah çeşitleri için 25 adet kurusıkı mermileri hediye etmekte ve bunun yanında taşıma çantası, silah bakım yağı, silah kılıfı da hediye edilmektedir. Ücretsiz kargo, orijinal ürün garantisi ve değişim, iade gibi avantajları ile alanında lider konumda sayılmaktadır. Kurusıkı silahların güvenilir ve kaliteli olarak temin edilmesi durumunda dikkat edilmesi gereken tek unsur, silahların kullanımında bilinçli ve yasalara uygun olarak hareket etmektir. Özellikle de yerli kuru sıkı mermisi olan Özkursan kuru sıkı mermiler de özel olarak dizayn edilmiş olan modellerdir. 9 mm çapındaki Özkursan mermilerinde; dolu ağırlık 4.55 gram, boş ağırlık ise 3,90 gram olarak ölçümlenir. 0,50 gram ve üzerindeki barut miktarına sahip olan nadir kuru silah mermilerinden olan Özkursan kuru sıkı mermilerinde; fiyat ve performans, silahın kullanım sıklığı gibi verilere dikkat edilmelidir.

Kurusıkı Fiyatları Nedir?

Kurusıkı fiyatları genel olarak tercih edilecek olan kurusıkı modeline, markasına göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat aralıkları oldukça uygun olan kurusıkı mermileri 18 yaşından itibaren, sabıka kaydı temiz olan yani kanunen işlenmiş cezai yaptırımı olmayan cezalarda, kurusu ve kurusıkı çeşitleri satın almak mümkündür. 18 yaşından küçüklere kurusıkı ya da kurusıkı mermilerini yasal olarak satın alamamaktadır. Kuru sıkı tabanca ateşli silah grubunda olmadığı için genel olarak güvenli kategorisinde kabul edilmektedir. Ancak üretimi gerçek silahla aynı şekilde yapılan silahlar kategorisindedir. Kurusıkı tabanca ya da ses tabancası, sıkıldığında mermiler yalnızca ses çıkarma amacıyla ateşlenir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat