Limitsiz Bir Araba Yarışı

Oyun Tekno Fare 2.458 kez okundu.

Tekerleğin icadından günümüze kadar çok evre atladık. Ancak arabanın bir ihtiyaç mı, yoksa lüks mü olduğu tartışmasını henüz sonuçlandırmış değiliz. Bazı insanlar arabalara karşı özel bir sevgi besliyorlar; günlük yaşamımızda bu duruma sıkça rastlıyoruz. Aracın her türlü aksanını bilen, henüz çıkmamış konsept modelleri değerlendiren ve yakıt hesabı yapan çok fazla insan var. Bu insanları sanal ortamlarda da direk fark edebiliyoruz. Kadınlar şeker toplama oyunu oynarken, onlar araba yarışı yapıyor; üstelik hız limiti de yok. Belki de hiç kullanamayacağı lüks otomobiller, oyun içinde emrine amade. Hal böyle olunca otomobil meraklıları oyun platformunda da tercihlerini değiştirmiyorlar.

İnternetin sağladığı kolaylıkları inkar edemeyiz; birçok alanda bize hızlı bir işlem kolaylığı sunuyor. Akıllı telefonların (özellikle) ülkemizde çok fazla talep gördüğü de bilinen bir gerçek. Bu telefonlar artık bir bilgisayarla eşit donanımda hizmet verebiliyor. Yani, artık PC oyunları telefonlar için hazırlanmaya başladı. Son dönemde FIFA16 gibi büyük bir oyun, artık mobil haliyle de piyasaya sürüldü. İnsanlar oyunlar oynuyor ve bunu istediği her dakika yapmak istiyor. Bu isteğin en uygulanabilir alanı ise elbette ki telefonlardır. Firmalar yaptıkları oyun ve uygulamaları interneti üzerinden milyonlarca kişiye ulaştırabilmektedir. Bu noktada çeşitlenmeler de meydana geliyor haliyle. İnsanların tercihleri değiştiği için, kimisi aksiyon veren oyunları tercih ediyor, kimisi de zeka dolu oyunları. Ayrıca sanal dünyada limitlerin olmaması da oyun severleri kendine çekiyor. Gerçek hayatta araba yarışı risklidir ve kimse bunun akıllıca bir yol olduğunu savunmaz; ancak eğlencelidir de. Oyunlar bize eğlencesini veriyor, külfetini ise rafa kaldırıyor. Avustralya’daki bir kişi ile araba yarışı yapmak internet platformunda mümkün; üstelik benzin parası ödemenize de gerek yok. Kırmızı bir Ferrari ile kimseyi öldürmeden, trafik kurallarına dikkat etmeden gezebilirsiniz. Kim böyle bir fırsata hayır demek ister ki?

Güçlendirilmiş programlar sayesinde kaliteli oyunlar üretiliyor. Araba sürmek isteyenler için geliştirilmiş sanal sürüş uygulamaları da bu konuda en iyi örnek. Trafik canavarlarını oyun içinde görmek, dışarıda görmekten daha mantıklı görünüyor. Siz de oyun içinde bir Ferrari denemek isteyebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat