Orjinal Toner Kullanımının Faydaları

Genel Tekno Fare 3.141 kez okundu.

Tonerler, bilgisayarlara bağlı olarak ya da bağımsız olarak çalışan aygıtlardan olan yazıcı, tarayıcı, fotokopi makinesi gibi aletlerin beyaz bir sayfa üzerine yazı yazabilmesini sağlayan siyah veya renkli, statik elektrik yüklü pigment yani renk parçacıklardır. Bu parçacıkların bulundukları yere kartuş ya da toner kartuşu denilmektedir.

 

Bu parçacıklar mürekkep gibi sıvı değil tamamen toz bir partikül halindedir ve solunması da oldukça zararlıdır. Bu yüzden ancak kullanımına haiz olan kişiler tarafından kullanılmalı ve mümkünse kullanılan tonerler hem verimlilik hem de bahsedilen sağlık risklerinden dolayı lexmark orjinal toner olmalıdır. Birçok ikinci kalite ya da yan sanayi tonerlerde parçacıkların baskı yapılan kağıt üzerine tutunamaması ya da baskının kalitesizliği gibi sorunlar görülmekle beraber kalitesiz ve orijinal olmayan tonerlerin kullanıldığı ortamlarda aynı zamanda akciğer kanseri ve birçok solunum yolu rahatsızlıkları ortaya çıkmaktadır.

 

 Lexmark Orijinal Toner Kullanımı

 

Lexmark orijinal tonerler yeni nesil lazer yazıcıların yazma işlevini gözle görünür hale getiren esas malzemelerinden biridir. Tonerler yapısı gereği statik elektrik ile yüklü bir plastikle karışım ve kaplama halindedirler. Yazıcı ya da baskı işi yapılırken makine tarafından kağıdın yazı yazılacak bölgelerine de tonerdeki ile zıt kutup statik elektrik yüklenmesi sonucu maddeler buraya çekilir ve daha sonra plastik kaybolarak yalnızca renk pigmentleri burada kalır.

 

Elektrik yüklenmesi işi lazer yazıcılarda verilen isimden de anlaşılacağı gibi lazer ışınları ile olmaktadır. Böylece temiz bir baskı ya da kopya oluşturulmuş olur. Tonerler siyah ve renkli olmak üzere iki gruptadır. Siyah toner kullanımı renklilere göre oldukça fazladır. Yazım kalitesi açısından da oldukça iyi olan bu tonerler aynı zamanda doğru şekilde kullanıldığında cihazlarınız için uzun süreli bir kaynaktır. Cihazlarda orijinal toner kullanılması aynı zamanda cihazların ömrü için de önemlidir. Muadil ve kalitesi düşük olan tonerler sizin beklentilerinizi son aşamada karşılasa da yazıcınıza uzun vadede zarar verecektir.

 

HP Orijinal Toner Kullanımının Önemi

 

HP orjinal toner kullanımı yapılmadığında ve piyasada doldurma toner ya da muadil toner olarak bilinen toner olarak bilinen ürünler kullanıldığından yukarıda belirtilen sağlık risklerinin haricinde baskı kalitesinde de zayıflamalar olacaktır. Sayfalarda şerit şeklinde bantlar, açıklı koyulu bölgeler, sayfanın yazılı olmayan kısımlarında pigment birikmesi, yeterince koyu olmayan silik yazılar ve sayfalar, dengesiz ve hatalı gölgelendirme ve okunaksız yazılar gibi kusurlar var ise bunlar ancak yanlış ve orijinal olmayan tonerlerin sonucunda karşılaşılabilecek sorunlardır.

 

HP orjinal toner kullanımında bu problemlerin hiçbiri görülmeyeceği gibi verimli bir kullanım sağlanması ile toneriniz uzun süre bitmeyecek ve cihazınız da kendi kendine tasarruf etmiş olacaktır. Lexmark orjinal tonerleri internet üzerindeki alışveriş sitelerden orjinal ambalajı ve ürün faturası ile beraber satın alabilir ve oldukça uzun süre de lazer yazıcı cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat