Seo Trendleri ile Mobil Seo 2016 Yılında Nasıl Olacak?

Seo Eray Gürman 1.889 kez okundu.

2016 senesi Dijital Pazarlama ve SEO adı altında çok fazla değer kazanacak. İçerisinde olduğumuz dijital dünya ile sosyal medya ile her geçen gün bize değişen bir dinamiksel yapı ile pazarlamanın önemini vurgulayacak. Günümüzde dijital pazarlamanın ne kadar ciddi bir öneme sahip olduğunu size anlatacağız.

İÇERİKLERDEKİ ZENGİNLİK FIRSATA DÖNÜŞECEK
Web alanınızın sahip olduğu genel içerikler artık geri planda kalacak ve sayfalarınızı ziyaret edenlerin tıklayarak ulaştığı sayfalarda buldukları içeriğin zengin olması ve  gelen ziyaretçinin aradığı konu ile ilgili bütün cevapları bulması sadece ziyaretçiyi değil aynı zamanda arama motorlarını da memnun eder. Ziyaretçilere olumlu sinyaller gönderir.  Bundan sonra çok daha kısa vadeli , dikkatleri üzerinde toplayan ve içeriğin gücünü ortaya koyan makale, post ve görsel markaların SEO değerleri ile kaliteler ve satışlar ciddi oranda artacaktır.

WEB SİTELER İÇİN ORGANİK TIKLAMALAR KATKI SAĞLAYACAKTIR
Bir web sayfasının tamamının ziyaretçinin kanaatinde tıklanması ile sıramız doğrudan etkileyecek bir faktör haline gelecektir. Örneğin bu durum her tıklamaya maaliyet oluşturan reklam kampanyalarının da SEO açısından destek sağlanacağı savunulmaktadır.

UZUN KELİME İL ÖBEK TERCİHLERİNE DİKKAT ETMEKTE FAYDA VAR
2016 senesi  içerisinde ziyaretçiler daha uzun kelime öbeklerine de yeterli cevabı veren sitelerin ziyaretçiye verdiği önemi değerlendirecek. Bu nedenle soru tarzı uzun öbeklerden oluşan aramalar ziyaretçileri memnun edecek ve içerik sayfalarının değeri doğrudan artacaktır!

SİTE HIZINI 2 SANİYENİN ALTINDA TUTMALIYIZ!
İnternet kullanıcılarının çıkardıkları metriklerden, sitenin hızının ne kadar değerli olduğu göz önünde bulundurulacak ve sıralamayı doğrudan etkileyen bir faktör haline gelecektir. İncelemerde herhangi bir sitenin 2 saniyeden fazla sürede açılması %60 oranında ziyaretçilerin o siteyi terkettiği kanıtlanmıştır.

YENİ HÜKÜMDARLIĞIN ADI MOBİL SEO
Dijital pazarlama stratejileri içerisinde Mobil dostu sitelerin yanısıra Mobil SEO ‘da fazlasıyla önem kazanacak. Başta Facebook, Twitter, İnstagram olmak üzere birçok sitenin mobil erişim detayları , 2016 yılında artık mobil kullanımın zirve yapacağını gösteriyor.

Mobil uyumlu siteler google’nin yapmış olduğu açıklamaya göre arama kriterlerinde en üstlere çıkabilme yolunda daha hızlı olacaklardır.

Dijital reklamcılığın bu yüzden %10 oranında yükselmesi bekleniyor. Özetlemek gerekirse Mobil Reklamlar,Sosyal Medya harcamaları, Arama Motoru Harcamaları ve SEO’ya yapılan yatırımlar 2016 yılının en fazla konuşulan dijital pazarlama kurgularının temel ayağını oluşturacak demek mümkündür

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Eray Gürman {Eray Gürman}

Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat