Xiaomi Mi Note 2 Tükendi!

Teknoloji Haberleri Tekno Fare 3.448 kez okundu.

Son dönemlerin en iddialı markalarından bir tanesi Xiaomi olurken piyasaya sunulan yeni model kısa süre içerisinde tükendi.

Xiaomi tarafından piyasaya sunulan ve daha önce yapılan tasarımlar ile büyük bir beklenti yaratılan Xiaomi Mi Note 2 modeli tanıtımı çıktıktan sonra günlerce piyasada konuşulmuştu. Geçtiğimiz günlerde internet üzerinden satışa çıkartılan cihazın 50 saniye gibi bir süre içerisinde tüm stoklarının tükenmesi ise markanın ne kadar çok ilgi gördüğünü de gözler önüne serdi. Öyle ki şu an için Çin’de yapılan üretimler ile dünya pazarlarına giriş yapmayı başaran ve yüksek satış oranlarına ulaşma noktasında oldukça beklenti yaratan Xiaomi Mi Note 2 sadece 50 saniye gibi bir süre içerisinde tüm stoklarının tükenmesini sağladı.

Çoğu Kişi Cihazı Alamadı!

Satış işlemlerinin çok kısa sürmesi binlerce kullanıcının cihazı satın almasını da engellerken marka tarafından gösterilen bu ilgi üzerine resmi bir açıklama yapıldı. Xiaomi tarafından yapılan resmi açıklamalarda stok konusundaki sorunların kısa süre içerisinde çözüleceği ve yeniden satışlara başlanacağı ifade edildi. Fakat konu ile ilgili yapılan tahminlerde cihazlara bu kadar yüksek ilginin olmasını önümüzdeki süreçlerde marka adına sorun yaratabileceği ve üretim hattında sıkışmaların yaşanabileceği belirtildi. Fakat tüm bu yaşanan gelişmeler marka için oldukça olumlu.

Kullanıcılar sipariş vererek ilerleyen tarihlerde cihazı satın alabilmek adına ödeme işlemlerine dahi gerçekleştirebilir durumda. Bu bakımdan hızlı bir şekilde yapılacak üretimler ile birlikte piyasadaki beklentilerin karşılanabilmesi ve böylece yüksek satış oranlarına ulaşılabilmesi mümkün.

Xiaomi Mi Note 2 Teknik Özellikleri Neler?

Geçtiğimiz aylar içerisinde gerçekleştirilen tanıtımlarda Xiaomi Mi Note 2 ile ilgili tüm detaylar aktarılırken yapılan resmi açıklamalara göre cihazda yer alan teknik özellikler şöyle;

Ölçüler: 156.2 x 77.3 x 7.6 mm

Ekran: 5.7 inç AMOLED ekran

İşletim Sistemi: Android 6.0 Marsmallow işletim sistemi

Ara Yüz: MIUI 8.0

Yonga Seti: Snapdragon821

Grafik Birimi: Adreno 530

RAM ve Depolama: 64 GB, 4 GB RAM ya da  128 GB, 6 GB RAM seçenekleri

Batarya: 4070mAh

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat