Araba Modelleri ile Sizlerleyiz

Teknoloji Haberleri pepe galatasaray 1.868 kez okundu.

Son zamanlarda araba markaları ve bunların modellerinde oldukça artış olduğunu görmekteyiz. Bunun nedenleri arasında birçok etnik faktör görebiliriz. Talebin çok olması arzın büyük rol oynaması tüketicinin sürekli araba istemesi bunlardan bazılarıdır. Bu tür sebepler araba markalarının gün geçtikce daha da artmasına sebep olmaktadır. BMW, AUDİ ve VOLKSWAGEN markalarını inceleyim.

Öncelikle Volksvagen markasını ele aldığımızda bu markanın birçok modelinin olduğunu görmekteyiz. Ticari ve binek türü olarak ikiye ayrılan bu marka insanlar tarafından tutulan bir markadır. Volkswagen modelleri olarak caddy, transpotter, caravelle ticari modelleri olarak göze batıyor. Golf modeli ise binek türü modeli olarak  günümüze kadar geliyor. Servis aracı olarak ise son zamanlarda ortaya çıkan crafter modeli de büyük bir beğeni ile karşılaşmıştır. Fiyat olarak ise sizleri memnun edecek türde olduğunu söylemeliyim.

Gelelim en lüks olarak var olan BMW markasını inceleyelim. Lüks arabalar pazarında kendini çok belli eden bu marka birçok modeli ile karşımıza çıkmaktadır. Özellikle 1 den başlayıp 8’e kadar olan normal sayı serileri büyük oranda talep görmektedir. İ serisi olarak ise 3 ve 8 rakamından esinlenerek böyle serileri olmaktadır. En önemli BMW modelleri içerisinde X serilerine yani ciplere bir bakalım. Bu seriler X1 X3 X4 X5 X6 olarak sıralanmaktadır. Bu serilerin en büyük özelliği ise çok tutulan seriler olmasıdır. Fiyat olarak ise azda olsa fazladır.

AUDİ modelleri ise gün geçtikçe daha geliştirilerek günümüzde markalar sıralamasında tutulan modelleri arasında yerlerini almaktadır. En çok sevilen modeli ise A3 modelidir. Sportif bir araba olması özellikle genç bireylerin oldukça hoşuna gitmektedir. A serisi modelleri 1,3,4,5,6,7,8 diye sırayla gitmektedir. Bu serilerde tüketicinin yani siz müşterilerin oldukça hoşuna giden ve gün geçtikçe daha da geliştirilen seriler olmaktadır. En önemli ve insanların gerçekten hayran kaldığı Q serisine bir bakalım. Cip tarzında olan bu seri Q3, Q5 ve Q7 olarak üç model de çıkmaktadır. RS5, RS6, RS7 modelleri de bulunmaktadır. Ayrıca S3 modelide daha sportif özellik gösterek dikkatlerden kaçmamaktadır. Fiyat olarak seriler arttıkça fiyatlarıda o yönde artış göstermektedir. Fiyat performans açısından bakacak olursak gerçekten hak ettiği değeri övgüyle alan bir markadır

Sosyal Ağlarda Paylaş

ilker {pepe galatasaray}

Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat