Başkalarının Bilgisayarlarınızı Kullanmasın, Kilitleyin!

Genel Eray Gürman 1.835 kez okundu.

Bilgisayarlarımız bizler için çok özel alanlar olduğu için birçok kez başkalarının kullanımından koruma ihtiyacı duyarız. Bazen iş yerlerimizde, bazende evlerimizde istemediğimiz kullanıcılar olabilir. Bunlara engel olmamız için birkaç kullanımı basit program mevcut. Sizlerle en basit bir şekilde bilgisayarlarınızı kilitleyecek bu programlardan bahsedeceğiz. Bu programların esas görevi çocuklara karşı bir önlem olsa da, birçok işlem için faydasını görebiliriz.

1- KEYFREEZE
Keyfreeze, bu işlev içerisindeki en kolay programdır diyebiliriz.  Bu programı öncelik olarak bilgisayarlarınıza indirin ve kurulumunu gerçekleştirin. Kullanımda olan klavye ve fareyi kilitler ve siz ikinci bir komut vermeden öylece erişimi engelleyerek bekler. ”CTL+ALT+DEL” tuşlarına aynı anda basarsanız açılır. Bu yazılımdan haberdar olmayanlar veya tuş kombinasyonunu bilmeyenler bilgisayarınıza giremez. Böylece bilgisayarlarınızı açık bir şekilde bırakabilirsiniz. Meraklı kişilerden artık rahatça uzaklaştınız.

2- KİD KEY LOCK
Kid key lock evinizdeki çocuklardan bilgisayarınızı korumanız için geliştirilmiş bir programdır. Programda en en öne çıkan özellik ise korumaya yönelik yazılımın kişiselleştirilmiş olmasıdır. Kid Key Lock ile KeyFreeze’de olduğu gibi mouse ve klavyeyi kilitleyebilir ve bu işlemi tercih ederkende istediğiniz tuşlarında kilitlenmesini de sağlayabiliyorsunuz. Bu özelliği ile internete giriş adresi harfleri ve işaretleri yada mouse’un click özelliğini de devre dışı bırakabiliyorsunuz.

3- TODDLER KEYS
Toddler Keys size tanıtacağımız son programdır. Bu programın piyasada yer edinmek istediği en etken nokta ise çocuklardan bilgisayarları korumaktır. Fare ve klavyemizi kilitlemenin yanı sıra ekranı da simsiyah hale getirerek  kapalıymış gibi bir görünüm sağlar. Fare ile bilgisayar üzerinde hareketlilik sağlandığında ise tıpkı bir resim çiziliyormuş gibi hava verir.Toddler Keys isimli bu programda arzu edilen fotoğraf ve video dosyalarına ulaşılabilir kılmak da tamamen bizim bileceğimiz bir durum. Eğer biz tanımlamasını yaparsak bu dosyalara erişim izni verilir.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Eray Gürman {Eray Gürman}

Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat