Blogspot.Com.Tr’yi Eski Haline Çevirme

Genel Tekno Fare 2.644 kez okundu.

Yakın zaman önce Türkiye’deki blogspot.com uzantıları blogspot.com.tr’ye çevrilmiş ve beraberinde Pagerank ve Alexa değerleri sıfırlanmıştı.Reklam verenlerinde bu değerleri dikkate aldığını düşünürsek büyük sıkıntı..

Blog Hocam sizler için bir çözüm getirmiş ve uygulamak veya uygulamamak size kalmış.Bu işlemler sonrası blogunuzu .com uzantısı ile kullanabileceksiniz.

Yapmanız gerekenler;

  • Blogspot paneline giriş yapalım.
  • Sonrasında Şablon > HTML’yi Düzenle‘ye giriş yapalım..

blogspot

 

Açılan sayfada CTRL+F yaparak <head> kodunu arayalım.Sonrasında  <head>  kodunun hemen altına aşağıdaki kodları yapıştıralım.

<script type='text/javascript'> var str= window.location.href.toString(); if ((str.indexOf('.com/'))=='-1') { var str1=str.substring(str.lastIndexOf(".blogspot.")); if (str1.indexOf('/')=='-1') { var str2=str1; } else { var str2=str1.substring(0,str1.indexOf('/')+1); } window.location.href =window.location.href.toString().replace(str2,'.blogspot.com/ncr/'); } </script>

İşlemler bu kadar!

Yapıp yapmamak size kalmış,bu işlemlerden sonra her şey eski haline dönüyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat