E-Mail Pazarlama Yapmanın Altın İpuçları

Köşe Yazıları Tekno Fare 3.692 kez okundu.

E-Mail pazarlama, günümüzde en sık kullanılan reklam ve tanıtım çalışmasıdır. Belli bir ürün yada hizmetin, hedef kitleye ulaştırılabilmesi için tercih edilen bu yöntem sonucunda, elde edilen geri dönüş oranı son derece yüksektir. Bu nedenle günümüzde farklı reklam ve tanıtım olanakları ile kıyaslama yaptığımızda, e-mail pazarlama yönteminin oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliyoruz.

 

E-Mail pazarlama yöntemi ile belli bir ürün yada hizmeti hedef kitleye ulaştırmanın pek çok avantajı söz konusudur. Bu yöntem, pek çok reklam ve tanıtım olanaklarına kıyasla çok daha düşük bir bütçe gerektirmektedir. Buna karşın, geri dönüş oranları da oldukça yüksektir. Yazımızda e-mail pazarlama yaparken, toplu mail gibi önemli işlemlerin nasıl gerçekleştirilmesi gerektiğine dair ipuçu ve bilgileri derledik. Özellikle de düşük maliyetli, etkili tanıtım ve pazarlama yapmak isteyenler için önemli bilgilere değindik.

 

Toplu Mail ile Tanıtım ve Pazarlama Yapmak

Toplu mail, e-mail pazarlama tekniği içerisinde uygulanan önemli bir çalışmadır. E-mail pazarlama tekniğinin bazı temel koşulları yerine getirildiğinde, artık hedef kitleye doğrudan ulaştırabileceğiniz mail içeriğinizi hazırlamışsınızdır demektir. Böyle bir durumda toplu mail göndermek, son aşama çalışmalarından birisidir.

 

Toplu mail aşamasına gelene kadar, mail içeriğini zengin tutmak ve potansiyel müşteriyi etkileyecek türden bir mail içeriği oluşturmak gerekiyor. Bunu sağlamak için de pek çok şeye ihtiyaç duyarız. Bu ihtiyaçların bir kısmını; etkileyici görseller, mail dosya eki, etkileyici görsele sahip butonlar vs. şeklinde sıralandırmamız mümkün. Esasında e-mail pazarlamanın ne olduğunu öğrenerek, sonrasında da bu pazarlamanın taktiklerine değinerek, konu hakkında daha iyi bir bilgi sahibi olabiliriz.

 

E-Mail Pazarlama Nedir?

E-Mail pazarlama potansiyel müşteriye ulaşmanın en etkili yöntemlerinden birisidir. Mail yolu ile hedef kitleye ulaşılması sonucunda, etkili bir mail içeriğinin kullanıcıya sunulması sayesinde potansiyel müşteri elde edilir. Bu pazarlama tekniğinde üzerinde durulması gereken pek çok ayrıntı söz konusudur.

 

 • Mail içeriğinizin etkili olması gerekmektedir
 • Mail içeriğinizde ürün yada hizmeti doğrudan yada dolaylı olarak tanıtmalı yada pazarlamalısınız
 • Mailin gönderileceği hedef kitle doğru yaş, cinsiyet vb. kriterleri sağlıyor olmalıdır
 • Mail içeriğinizde kullanıcıyı tıklamaya teşvik edecek butonlar olmalıdır

 

Tüm bu kriterleri sağlayan bir mail içeriği oluşturduğunuzda, toplu mail gönderimi ile mailleri hedef kitleye ulaştırmalısınız.

 

Tüm bu aşamaları tek başınıza, basit yöntemlerle yapabilmeniz oldukça zorludur. Bunun için  Mail Graf gibi sadece bu türden çalışmaların kolayca gerçekleştirilebilmesi amacıyla geliştirilmiş bir toplu mail gönderme alt yapısını kullanabilirsiniz.

 

Mail Graf İle Toplu Mail Gönderimi ve Profesyonel Mail İçeriği Hazırlama

Mail Graf hem toplu mail gönderim çalışmaları hem de etkili bir mail içeriği hazırlama konusunda tam olarak beklentileri karşılayan bir servis diyebiliriz.

 

 • Toplu mail gönderimi yapmak oldukça kolay ve toplu mail fiyatları oldukça uygundur.
 • Zengin görsellere sahip mail içeriği hazırlayarak, kolayca potansiyel müşteriyi kazanabilirsiniz.
 • Toplu mail gönderimi yaparken yaş, cinsiyet gibi seçenekleri yapabilirsiniz.
 • Mail ek dosyaları ekleyerek, kullanıcıyı teşvik edebilirsiniz.
 • HTML alt yapısı ile neredeyse bir web sayfası gibi, zengin bir mail içeriği oluşturabilirsiniz.
 • Gelişmiş API entegrasyonu sayesinde, mail içeriğine yerleştireceğiniz özel bir buton ile belirlediğiniz adrese yönlendirme yapabilirsiniz.
 • İstatistikleri görüntüleyebilir, tüm bu çalışmaları analiz edebilirsiniz.

 

Sonuç olarak söyleyebiliriz ki;

E-Mail pazarlamayı verimli bir şekilde gerçekleştirmeniz önemlidir. Hiç bir firma yada girişimci, işe yaramayacak bir tanıtım yöntemi için bütçe ayırmak istemez. Bu nedenle, mail pazarlama tekniğinden en iyi verimin elde edilebilmesi için zengin mail içeriğini oluşturmanız, ayrıca da diğer tanıtım ve pazarlama stratejilerinizi uygulamanız önemli olmaktadır. Sadece toplu mail gönderimi ile her şey tamam olmuyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat