Haber Sitelerinin Berbat SEO Anlayışı

Köşe Yazıları Tekno Fare 2.599 kez okundu.

Webmaster dünyasını ilgilendiren en önemli konulardan biri de Arama Motorları Optimizasyonu yani SEO’dur.Site içi, dışı optimizasyon olarak herkes bir şeyler yapmaya çalışır..

SPAM

En büyük korkulardan biri de budur sanırım Google’ın siteyi spam olarak algılaması,kelimeni filtreye sokması.Google’ın bizden istediği ziyaretçilerin yaptığı aramalar sonucu en iyi sonuçları almasıdır.Ama gel gör ki Google News’e kayıtlı milyonların ziyaret ettiği o siteler bu durumu suistimal ediyor.

Örnekler üzerinden gidelim.İlk sırayı Hürriyet alsın.

Bildiğiniz gibi yakın zaman önce Robin Williams hayatını kaybetti.Haber siteleri de boş durur mu bu fırsatı değerlendirmek lazım.Bu olaylardan sonra Google’da ciddi aramalar olur.Hayatı,filmler,neden öldüğü her şeyi araştırılır.

seo vakaları-1

Bu nedir arkadaşım?Bu nasıl habercilik anlayışı.Zaten dünya para götürüyorsun.Google buna nasıl müsade ediyor anlamıyorum,işine geliyor belki de.Yukarıdaki olayı küçük bir site yapsa emin olun 1-2 şikayete filtreye girer.

seo vakası-2

 

Bunu da başka bir site de gördüm..Haber siteleri illegal hizmet de sunuyor sanırım.Fulll izle,bedava izle,indir izle.Sanki  +18 sitede kelime kasıyor! Küçük çaplı bir site yapsa eleştirmem ama koskoca Hürriyet,Milliyet gibi sitelerin yapması gerçekten berbat bir durum.

Kuzenin okul nakli için Google’da bazı aramalar yaptım,bakalım ne var ne yok.

Aradığım kelime:Nakil başvurunuz devam ediyor.

Aramayı yaptım ve karşıma şöyle birr görüntü çıktı.Google Haberlere kayıtlı bir site var girelim dedik.(Kaliteli ya hani.)

seo vakası-3

Haberi yazan üstün zekalı  editörümüz süper bir giriş yapmış.

güzel giriş

Yazıda da istediğim bir şey yok dolandırmış da dolandırmış yok şöyle yok böyle.İnsanları aptal yerine koymayın ya.Bir şeyden para kazanıyorsanız hakederek kazanın.Ziyaretçi o yazıdan bırak da  istediğini alsın.Binlerce insan giriyor o konuya..

Şunu da belirteyim internetin çöplüğe dönüşmesinde haber sitelerinin büyük etkisi var.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat