Keywords Anchor Text Backlinklere Dikkat Edin!

Seo Mehmet Kolbudak 2.108 kez okundu.

anchor-textSeo kavramı göreceli bir kavram olduğundan günümüzde seo, sürekli olarak geliştirilmektedir. Yeni teknolojilerin piyasaya çıkması, yeni standartların oluşturulması, daha doğru ve net bir arama ortamı oluşturulması ihtiyacı sonucunda arama motorlarına yapılan güncellemeler ile arama motorları daha güçlü hale getiriliyor.

Misal; Telefonların akıllı hale gelmesi, tabletlerin piyasaya çıkması ve akıllı cihazların kullanım oranının artması ile Google, mobil seo’ya önem vermeye başlamıştır. Yani web sayfalarının mobil cihazlar ile uyumlu bir şekilde çalışması (responsive), arama motorları tarafından değer görmekte ve seo’da birçok avantaj sağlamaktadır.

Responsive web sayfalarının bir diğer avantajı ise arama motorları botlarının web sayfalarını indexlerken daha hızlı işini yapmasına olanak sağlayacaktır. Yeni web standartları ile daha az kod yapısı ve eski yorucu kod bloglarından uzaklaşılması, arama motoru botlarının web sayfalarında bulunan sayfaları, yazıları daha hızlı ve kolay bir şekilde indexlemesine olanak sağlıyor. Yani responsive bir web sitesi yapan webmaster, doğal olarak html5, css3 gibi yeni standartlar ile sayfasını yapacağı için seo konusunda büyük bir avantaj yakalamış olacaktır.

Google botları sürekli olarak algoritma güncellemeleri ile geliştirildiğini söylemiştik. Günümüzde seo çalışması yapan kişilerin backlink teknikleri tehlikeli bir noktada duruyor. Anchor text backlinkleri temel yapı olarak kullanan web sayfaları ileriki zamanlarda büyük tehlike altında bulunacaktır. Anchor text backlinkler doğal bir backlink tekniği şeklinde yorumlamıyoruz. Önceden çok sık kullanılan bu teknik, halen günümüzde kullanılıyor. Anahtar kelimesi “web sitesi” olan bir web sitesi sürekli olarak “web sitesi” kelimesi ile backlinkler ile beslenmesi doğal görünmemektedir. Spam riski oluşturan bu teknik web sayfalarına spam izlenimi verebileceğini unutmayınız.

Bu yöntem yerine doğrudan backlinkler ile sitenin beslenmesi daha olumlu olacaktır. Makaleler daha da özgün kullanılmalı, anahtar kelimeler cümle içinde imlenmelidir. Görsel öğeler, noktalama işaretlerine dikkat edilerek makale yazımı devam edilmeli ve gerektiği yerde doğruda bağlantı ile veya bağlantısız url’ler ile önermeler yapılmalıdır.

Örnek kullanım;

Web sitesi günümüzde kurumların vazgeçilmez birimleri durumundadır. Firmanın tanıtımını yapabileceği, ürünlerini tanıtabileceği ve satışını yapabileceği maliyeti ufak, getirisi, prestiji büyük olan birimlerdir.

teknolojifaresi.com sitemiz bu konuda sizlere profesyonel anlamda hizmet sunuyor.

Bu kullanımı incelediğinizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Anahtar kelime ile değil, doğrudan site url’si şeklinde backlinkler temin etmeniz son panda güncellemesinden sonra daha risksiz duruyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Mehmet Kolbudak {Mehmet Kolbudak}

Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat