Root Etmeden Android Deneyimini Yaşayın!

Android Eray Gürman 2.609 kez okundu.

Root, akıllı bir cihazın bütün özelliklerine erişim imkanı veren profesyonel bir yöntemdir. Ciddi bir yöntem olduğundan dolayı root etmek isterken birçoğumuz cihazlarımızı çöp haline getirmişizdir. Şimdi size bahsedeceğimiz bu yöntem ile root etmeden android deneyimi yaşayacaksınız!

Üreticisine göre birbirinden farklı temaların hoş görünümleri root ile karşımıza alabiliyoruz. Nexus ve Motorola gibi Google’ın kontrollerini elinde tutan cihazlar ”Saf Android” deneyimini bizlere yaşatıyorlar! Bir Samsung cihazınız varsa onu fabrika ayarlarında değil, TouchWiz arayüzü ile kullanıyorsunuzdur. Bu fabrika ayarı görünüme stok görünüm denilmektedir. Bu görünüm için artık root etmeye ihtiyaç yok. Alternatif olarak Google kendi uygulamalarını yüklemek daha caziptir. Fakat unutmayın bu işlem ile garanti kapsamından çıkması an meselesidir.

1

Launcher: Google Now Launcher
Android işletim sisteminin son sürümü Marshmallow yeni olduğundan birçok model henüz bu güncellemeden mahrum kaldı. Ancak yeni sürümün bazı özelliklerine güncellemesiz sahip olmak mümkün. Bunlardan birisi herhangi bir telefona yükleme olanağı sunulan Google Now Launcher . Google play’da bulunan bu uygulama ile Nexus ile Motorola cihazlarının arayüzlerini kendi cihazlarınıza taşımanızı mümkün kılıyor.

 

Telefon: Çevirici ve Kişiler

Cihazlarda sık kullanılan uygulamalar arasında adres defteri, telefon çeviricileri var. Birçok sistemden daha farklı bir görünüme sahip olan kişiler uygulaması her ne kadar Google Play üzerinden yayınlanmış olsa da dezavantajları vardır. Öncelikle Android 6.0 sürümüne sahip olan bir cihaza sahip olmalısınız.

4.4 Kitkat veya üst sürüm güncellemeleri bekleyebilirsiniz veya sizlere vermiş olduğumuz linklerden saf android deneyimini yaşayabilirsiniz. Bu dosya APK olduğundan önce telefonunuza göndermeniz gerekecektir.

İndirin: Google Dialer (Android 6.0 ve üzeri için, resmi)

İndirin: Google Dialer (Android 4.4 ve üzeri için, Gayriresmi APK)

İndirin: Google Contacts (Android 6.0 ve üzeri, resmi)

İndirin: Google Contacts (Android 5.1 ve üzeri, Gayriresmi APK)

Sosyal Ağlarda Paylaş

Eray Gürman {Eray Gürman}

Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat