Tanıtım Yazısı Almak

Teknoloji Haberleri Tekno Fare 1.970 kez okundu.

Merhabalar,

  Düşüncelerim kategorisinde teknoloji ve internet dünyasına dair konular açmaya karar verdim.Uzun zamandır diğer bloglarımda tanıtım yazısı satışı yaptığım için bu sektörde yeterli bilgiye sahibim.İlk konumda bunun üzerine oldu:Tanıtım Yazısı.

Reklam verenler son zamanlarda text link yerine makale reklamını tercih ediyor.

Reklam veren hangi değerleri dikkate alıyor?

Gördüğüm kadarıyla kendi sektörüne uygun bloglardan almaya çalışıyorlar.Sağlık sitesi olanlar,sağlık bloglarına yönelirler.Alternatif fazla olmadığı için genel bloglar tercih edilir.Bu tercihte alexa,hit,index sayısı,PR değeri,güncellik ve özgünlük gibi değerler esas alınır.

Tanıtım Yazısı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

#Özgünlük

Bir site özgün olmadan iyi değerlere sahip olabilir.Alacağı birkaç hacklink ile kısa süreli iyi yerlere gelebilir.

#Güncellik

Tanıtım yazısı alırken sitenin güncel olmasına dikkat etmelisiniz.

#Alexa Değeri

Alexa değeride önemlidir özellikle Alexa değeri 500 K altı olan bloglarda kalitelidir.Fakat Alexa değerine bakarak o sitenin hiti hakkında yorum yapmak yanlış olur.Sizlere alexa global değeri 60-70 K olan  fakat günlük tekil ziyaretçi sayısı 600-700 olan bloglar gösterebilirim.

#PR Değeri

Bazı reklam verenler sadece Pagerank değerine dikkate alır.Ben blogumu öneririm sadece PR değeri istediği gibi olmadığı için kabul etmez. Veya sadece bu değere göre fiyat verilir.Böyle saçma bir kriter görmedim.. Pagerank değerinizi yüksek değerli blogdan alacağınız text link ile yükseltebilirsiniz.Genellikle illegal yollar tercih edilir.

#Dmoz Kaydı

Sadece dmoz kaydını kriter olarak göstermeniz yanlış olur zira dmoz.org son zamanlarda değerini kaybediyor.Editörlerin ücretli olarak ekleyebileceğini mail göndermesi, ilgisiz kalmalarını söylemek yanlış olmaz.

#Yazının Görülebilir Yerde Paylaşılmış Olması

Bazı arkadaşlarımız tanıtım yazısı alır sitesine fakat anasayfada görünmüyor.O yazının karşı tarafa yararlı olabilmesi için ziyaretçiler tarafından incelenmesi gerekiyor.

#Hit

Sitenin hiti de mutlaka dikkate alınmalıdır.Bu hitin kaynağıda çok önemlidir.Kemik ziyaretçi dediğimiz takipçilerin olmasını belli kelimelerden gelen ziyaretçilere tercih ederim.

Ben makale reklamı alırken bu değerleri dikkate alırım.Bu değerlere göre fiyat veririm.

Sizde görüşlerinizi konu altından bildirirseniz sevinirim..

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat