Tanıtım Yazısı Nedir? Neden Önemlidir?

Seo Tekno Fare 2.181 kez okundu.

Tanıtım Yazısı Nedir?

İçerisinde bir ürün ya da hizmetin değerlerinden bahsedildiği yazılara Tanıtım Yazısı adı verilir.  Kurumlar kendilerini daha iyi tanımlayabilmek ve halkın gözünde yükselebilmek için birçok politika izlerler. Reklamcılıktaki temel ilke görünür olmaktır. Dünyanın en iyi ürünü sizin kurumunuz tarafından imal ediliyor olabilir; ancak bunu insanlar bilmezse, ürünün kalitesinin hiçbir değeri kalmayacaktır. Günümüzde internetin her eve girmesi, şirket politikalarını da ciddi anlamda değiştirmiştir. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için web siteleri hazırlanmış ve internet platformu yaygın olarak kullanılmıştır. İnternette tutunmak basit bir iş değildir; öncelikle bir seo uzmanı aracılığıyla sanal dünyanın kurallarını öğrenmeniz gerekir. SEO, yani arama motoru optimizasyonu, Google’da öne çıkmanızı sağlayacaktır; Google’ın bu düzenlemeyi nasıl yaptığı tam olarak bilinemese de bazı teknikler sayesinde görünür olabilmeniz mümkün.

Tanıtım Yazısı Neden Önemlidir?

Google iç içe geçmiş algoritmalardan yararlanarak sizin sitenizi diğerlerinin arasından seçer. Bu algoritmalardan birisi SEO’dur. Kendinizden yola çıkarak düşünün; arama kısmına ne yazıyorsunuz? İnsanların çokça arattığı bir anahtar kelime sizin sitenizdeki bir makalede geçiyorsa, arama sonrasında sizin siteniz üst sayfalarda görüntülenecektir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken birçok husus da açığa çıkıyor. Google zekidir ve sizin onu yanıltmanıza izin vermez. Anahtar kelimelerin cümle aralarına alelade serpiştirilmesi Google için önemsizdir; daha dikkatli ve yaratıcı olmak zorundasınız. Google en çok özgünlükten ve doğallıktan yana bir tutum sergilemektedir. Sitenizin okuyucuyu çekecek ve orada kalmasını sağlayacak alıntı olmayan makalelere ihtiyacı vardır. Bu makalelerin en başında ise tanıtım yazısı gelmektedir. Tanıtım yazısında en kilit nokta Backlink olayıdır. Backlink kaba bir tabirle ifade edilirse, referans demektir. Özellikle sizin ürün ya da hizmetinize benzer bir alanda faaliyet gösteren başka bir site, sizi referans gösterirse bunu Backlink ile yapar. Genellikle tanıtım yazısı içindeki bu linklerin, makalenin sonunda yer aldığını görürsünüz. Tavsiye, öneri niteliğindeki bu yazılarda amaç her zaman için üst sayfalarda yer edinebilmektir. Sitenin verdiği hizmetler tavsiye şeklinde anlatılır, uygun anahtar kelimeler içerikte yer alır ve en sonunda link verilerek kapanış yapılır. Backlink, Google algoritmaları tarafından saptanır ve önermeler ne kadar fazla ise sitenin değeri o denli artar.

Tanıtım yazısı yazdıracakların bilmesi gereken birçok durum söz konusudur. Öncelikle tanıtım yazısının özgün olması ve kalıcı Backlink elde etmek gereklidir. Kaliteli bir ekip çalışması gerektiren SEO, yanlış kullanıldığında ciddi zararlar doğurur. Siteyi üst sayfalarda görüntüleme amacıyla anahtar kelimeleri orantısız yerleştirirseniz ya da ana sayfadan Backlink alırsanız amaçladığınız seviyeye ulaşamayacaksınız. İhtiyaçlarınızı bir seo uzmanı kanalıyla değerlendirmeli ve yanlış adımlar atmaktan çekinmelisiniz. Kalıcı olmayan Backlink, filtre cezalarını beraberinde getirebilir. Özgünlüğün hiçbir zaman yitirilmemesi ve doğallıktan ödün verilmemesi gerekir. Detaylı istatistik bilgisi ve tecrübe kullanıldığında tanıtım yazısı sizi zirveye yakınlaştıracaktır.

Kaynak : http://www.seokriter.com/

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat