Teknoloji dünyasının enleri tek bir adreste toplandı

Genel Tekno Fare 2.334 kez okundu.

Teknoloji tutkunları her gün yeni bir buluş veya yenilikle tanışıyor. İnanılmaz bir hızla her gün yeni bir teknolojik alet günlük yaşantımıza girebiliyor. Bu yenilikleri bazen yakalamakta zorlanabiliyoruz. Bu teknolojik ürünlerden bazıları da taşıdıkları özellikle alanında rekorlar sitesine girebilmektedir.

Teknolojik aletler arasında bazı ürünler bazı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır bunlara örnek vermek gerekirse; en büyük telefon, en pahalı telefon, en küçük telefon, ilk telefon veya ilk cep telefonu gibi bir çok özellikle isimlerini Guinness rekorlar kitabına yazdırmışlardır. Guinness rekorları ile ilgili tüm bilgileri artık Türkçe bulmak mümkün www.guinness.com.tr sitesine girerek hem binlerce rekor bilgisini okuyabilir hem de sizler rekor başvurusu yapabilirsiniz

Dünyadaki en pahalı cep telefonu ne kadardır ve Nerededir? Yada soruyu şöyle sorarsak bir milyon dolara telefon olur mu? evet olur! Cep telefonları artık yaşantımızın vazgeçilmez ürünlerinden biri olmuş durumdadır. Hemen her geçen gün yeni bir telefon modeli çıkmaktadır. Bunlardan bir kısmı normal fiyatlara satılırken bazı telefonlarda vardır ki servet değerindedir. Peki bu telefonlar arasındaki en değerli olanı hangisidir yada en pahalı cep telefonu ne kadardır. Dünyanın bu zamana kadar olan en pahalı cep telefonu Goldvish tarafından İsviçre’de dizayn edilen özel bir telefon modelidir. Telefonun değeri tamı tamına bir milyon Euro dur ( 1.000,000 Euro) Fransa’nın Cannes kentinde satılmış olan Fransız bir milyoner tarafından satın alınmıştır. Bu satış rakamı ile birlikte bu telefon dünyanın en pahalı telefonu ünvanı ile rekorlar dünyasına adını yazdırmıştır.

Yukarıdaki makalemiz ve benzeri yüzlerce makaleyi görebileceğiniz görebileceğiniz ve teknoloji dünyasının enlerini bulabileceğiniz Türkiye’nin ilk ve tek rekorlar sitesi bilgi platformu olan www.guinness.com.tr adresinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat