Tıraş Olmayı Zevke Çevirin

Genel Tekno Fare 2.651 kez okundu.

Birçok erkek günümüzde tıraş olmayı çok fazla sevme de özellikle iş hayatları sebebiyle hemen her gün tıraş olmak zorunda kalırlar. Özellikle sabahları tıraş olmayı tercih eden birçok erkek, tıraş olmaya oldukça gönülsüzdür. Gelişen kişisel bakım ürünleriyle birlikte erkekler için de birçok tıraş makinesi üretilmiştir. Tıraş makinesi almadan önce önünüze çıkan birçok seçenek olacaktır. Bunlardan size en uygununu tercih edebilirsiniz.

Tıraş Olmak Cilde Zararlı Mıdır?

Tıraşınızı ister kuru ister ıslak yapın cildiniz muhakkak cildiniz kurutur. Özellikle ıslak tıraşlarda yeni kullanılan tıraş bıçakları cildi daha çok yorar ve tahriş, kıl dönmesi gibi sıkıntıların sıkıntılara yol açar. Ancak bu sıkıntıları en aza indirmek için, cilde doğru bakımın yapılması gerekir. Öncelikli dikkat etmeniz gereken konu, ürünlerin en az alkol oranına sahip olmasıdır. Bununla birlikte cilt tipinizi iyi öğrenmeli ve ona göre tıraş bakım ürünleri kullanmalısınız.

Tıraş öncesi bakımın önemli olduğu kadar, tıraş sonrası bakım da oldukça önemlidir. Bu bakımla ilgili bilinen en yaygın yanlış ise tıraş sonrası kolonya ya da alkollü aftershave kullanılmasıdır. Her ikisi de cilde fayda sağlamaktan çok, cilde zarar verir. Bu nedenle cilt tipinize uygun, alkol oranı az aftershave kullanmanız en doğrusudur.

Traş Makinesi mi Tıraş Bıçağı mı Tercih Edilmeli?

Öncelikli olarak belirtmeliyiz ki tıraş makinesi hem daha hızlı hem daha pratiktir. BU nedenle zamandan tasarruf etmenizi sağlarken, acil tıraş olmanız gereken durumlarda da oldukça pratiktir. Ayrıca sakallar tersten alındığı için tıraş bıçağı ile tıraş olmak kesiklere neden olabilir ve bu nedenle genellikle tercih edilmez. Özellikle her gün tıraş oluyorsanız, tıraş makinesi sizin için daha uygundur.

Hele ki sürekli seyahat edilen bir mesleğiniz var ise, tıraş makinesi oldukça pratiktir. Üstelik isterseniz tıraş makinesi ile saklınızı kısaltarak da tıraş olabilirsiniz.

Ne sıklıkta tıraş olduğunuzu göz önünde bulundurarak, ister kuru, ister ıslak isterseniz de her iki türlü tıraşı da olabileceğiniz tıraş makineleri piyasada yer almaktadır. En uygun tıraş makinesini müşteri hizmetlerinden fikir edinerek rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat