Türkçe İçerik ve Adsense

Köşe Yazıları Tekno Fare 0 kez okundu.

Merhaba,

Haber,teknoloji,moda,yemek tarifi ve sağlık konuları içeren hemen hemen her site sahibi Adsense’e başvurmuştur.Adsense politikalarına uyduğunuz takdirde de geriye reklam yerleşimi kalır.

Sektöre göre TBM yani tıklama başına maliyet değişir.Teknoloji sitesine sahipseniz görüntülenen reklamlar moda sitesine göre değişir. Reklamveren Google Adsense’e ödeme yapar ve bu yaptığı ödemenin %xx kadarı da bize gelir.

Adsense İçin Hangi Sektör Daha İyi?

Teknoloji sitesi sahipleri için kötü bir durum olmalı ki TBM yerlerde.TeknolojiFaresi.Com’un geçen ay TBM ortalamasına baktığım da 0,04 TL olarak görünüyor.Her ne kadar yüksek hitli siteler için iyi kazanç getirse de ben ortalamaya göre sitemde o reklamları barındırmam.Tıklama oranlarını da yüksek tutmak için konu içine yerleştirdiğimiz reklamı göz önünde bulundurursak ziyaretçi için kötü bir durum.

  Peki Farklı Sektörler?

Adsense ile  kazanma yoluna çıkanlar moda,sağlık,sigorta yada farklı farklı anahtar kelime bularak bu yola başvururlar.Rakip çok, yukarıda verdiğim siteler de TBM daha yüksektir.Ama siz bu sektörde siz kendinize güveniyor musunuz önemli olan budur.

  • Seni diğer sitelerden farklı yapan ne?
  • Konularının ziyaretçi için faydalı olduğunu düşünüyor musun?
  • Sitenin tasarımını ziyaretçi nasıl görüyor?
  • Bu yola başvurdun ama yeterli bütçen var mı?

Siteyi açtık,özgün konularımızı giriyoruz SEO yapmadan olmaz.SEO için bütçe ve deneyim de önemli.

SONUÇ:

Türkçe içerikle Adsense’den kazanmak gerçekten çok zor bunu yapan kişiler ya işinin ehli ya da yüksek beğenili Facebook hesabı olan kişilerdir.Youtube olayına girmiyorum bunu farklı konular da yazacağım.

İlerleyen konular da İngilizce İçerik ve Adsense üzerinde durmak istiyorum.

Görüşmek üzere.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat