Twitter’da Çevirmen Rozeti Nasıl Alınır?

Sosyal Medya Tekno Fare 3.300 kez okundu.

Son zamanlarda gerek twitter gerekse mail üzerinden çevirmen rozeti alma hakkında birçok soru gelmişti.Twitter yaptığımız çeviriler ve yapılan çevirilere oy verdiğiniz taktirde bizlere çevirmen rozeti veriyor.

İlk olarak çevirilere nasıl yardım etmemiz gerektiğini kısaca anlatalım..

  • Çeviri yapmak için https://translate.twitter.com/home adresine giderek twitter hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor.
  • Giriş yaptıktan sonra karşılaştığınız sayfada profil bilgileriniz ve çeviri yapabileceğiniz bölümler bulunuyor.

Konunun başında söylediğim gibi amaç twitter’a çeviri konusunda yardımcı olmak.

Twitter Translation Center

Resimde de gördünüğüz gibi  birden fazla bölüm var.İstediğimiz konu ile ilgili bir sayfaya giriş yapalım.Sonrasında ise yapmanız gerekenler size ingilizce olarak verilen cümleleri türkçeye çevirip kaydetmek ve yapılmış çevirileri oylamak.

Önceden çevirmen rozetini almak kolaydı fakat Twitter 6 Haziran 2012 tarihinde yaptığı bir değişiklikle daha zor hale getirdi.Ben dahil olmak üzere 5. seviyeye gelen kullanıcıların rozetini geri aldı.

Artık çevirmen rozeti almak için yüzde 20’lik dilime girmeniz gerekiyor.Yani artık sadece oylama yaparak rozet alamayacaksınız yaptığınız çevirilerin de onaylanması gerekiyor.

Kısaca ingilizcesine güvenmeyen kişilerin, sadece o zımbırtının profilimde görünsün yeter diyenlerin bulaşmamasını söylemek isterim..

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat