WordPress 3.8 İle Gelen Yenilikler

WordPress Tekno Fare 2.196 kez okundu.

En popüler içerik yönetim sistemlerinden biri olan WordPress’in 3.8 sürümü çıktı.Türkçe versiyonun da çıkmasıyla beraber güncelledim ve yeni gelen özellikleri sizlere aktarmak istedim.

İşte WordPress 3.8 İle Gelen Yenilikler

wordpress 3.8

 

Modern estetik

Yeni WordPress başlangıç ekranı taze, düzenli tasarımı ile anlaşılırlığı ve basitliği kucaklıyor.

Temiz tipografi

Open Sans yazı biçimi sade, arkadaş canlısı bir metin arabirimi ile hem masaüstü hem mobil görünüm için ideal. Hem de WordPress gibi açık kaynak kodlu.

Arıtılmış kontrast

Güzel bir tasarımın okunabilirliği öldürmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Gelişmiş kontrast ve büyük, rahat tipi ile yeni tasarım okuması kolay, dolaşması keyifli bir hale dönüştü.

colors

Her cihazda WordPress

Hepimiz internete farkı cihazlardan ulaşıyoruz. Akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar — ne kullanırsanız kullanın WordPress uyum sağlayarak evinizde hissetmenizi sağlar.

Yüksek hızlarda yüksek çözünürlük

Yeni vektör tabanlı ikonlar ile WordPress hiç olmadığı kadar keskin. Piksellerden kurtularak sayfa yüklenme hızını da büyük ölçüde artırdık.

Bir renk geçin

Favorinizi seçmek için sekiz yeni renk paleti ekledik. Aşağıdan bir tanesini seçebilirsiniz, anında uygulanacaktır.

renkler wordpress

 

Hassaslaştırılmış tema yönetimi

Yeni temalar ekranı tüm temalasınıza bir bakışta göz atmanıza olanak sağlıyor. Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var. Keşfet bağlantısına tıklayın. Daha sonra arkanıza yaslanın ve klavye ok tuşları ile temalarınız arasında gezinin.

Daha iyi bileşen deneyimi

Sürükle, sürükle, sürükle. Kaydır, kaydır, kaydır. Bileşen yönetimi yeri geldiğinde çok karmaşık olabiliyor. Yeni tasarım ile bileşenler ekranını çok daha iyi bir hale getirdik.

Büyük bir monitörünüz mü var? Var olan alanı kullanmak için bileşen alanlarını yan yana sıralayın. Tablet mi kullanıyorsunuz? Bir bileşene tıklayın ve eklensin.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat