Youtube Kazanç Ortaklığı Detaylı Anlatım

Sosyal Medya Tekno Fare 2.796 kez okundu.

Youtube kazanç ortaklığının resmi olarak açılmasıyla en güncel haliyle bir konu açmak istedim.Bu konumda ara ara bilgiler verip resimli olarak yapılacak işlemleri anlatmaya çalışacağım..

İlk olarak aktif bir adsense hesabı ve youtube hesabımızın olması gerekiyor.Ödemeler adsense hesabında kesinleşir.İşlemlere başlamadan önce adsense hesabınıza bağlı youtube hesabınızı kullanmamanızı öneririm.Ana youtube hesabınız telif hakkından dolayı kapatılması iyi olmaz.Yeni bir youtube hesabı açıp adsense hesabına bağlayabilirsiniz.

Resimli olarak anlatımlara başlayalım..

  •   İlk olarak yeni bir youtube hesabı alıp kanal kullanıcı adınızı belirleyin.Bu işlemleri resimli olarak anlatmıyorum.
  • Hesabınızı aldıktan sonra telif hakkı içermeyecek bir video yükleyebilirsiniz.Kazanç ortaklığı programına katıldıktan sonra videolarınızı para kazan moduna getirip incelemek için..
  • Youtube hesabınızın tasarımını youtube.com/onechannel linkinden eski haline getirin.Bunu yapmamanızı nedeni;

Kazanç ortaklığı programına katılırken:Bu özellik şu an ülkenizde kullanılamıyor. şeklinde uyarı almamızdır.

Çözüm olarak youtube eski kanal tasarımdan lokasyonumuzu ABD olarak değiştirelim..

01

 

Resimde de gösterdiğim gibi Düzenle yazısına tıklayarak ülkemizi değiştirelim.(Hiçbir sorun olmaz.)

  • Youtube sayfamızın en alt kısmında bulunan Yaratıcılar ve İş Ortakları linkine tıklayalım.

2

 

  • Karşımıza çıkan sayfada Become a Partner butonuna tıklayarak devam edelim..Sonrasında da Get Started.

3                                        4

 

Para Kazanma sayfasında hesabımızı etkinleştirip adsense hesabımızı bağlayalım.En önemli nokta burası.Adsense hesabını bağlamadan videolarınızı kazan moduna getirmeyin.Kazandığınız paralar hesabınıza yansımaz..

5

 

 

  • Hesabımı etkinleştir butonuna tıkladıktan sonra karşımıza 3 madde çıkar onları kabul edip devam edelim.İşlemler burada bitmiyor.Hesabınızı etkinleştirdikten sonra Yönergeler ve Bilgiler başlığı altına yeni bir madde eklenir.

 Ödemem Nasıl Yapılacak?

6

 

Resimde de belirtildiği gibi adsense hesabımızı ilişkilendirmemiz isteniyor.

7

 

 

Adsense hesabınız açtığınız youtube hesabına bağlı ise ilk butonu farklı bir mailde bağlı ise ikinci butonu tıklayabilirsiniz.Karşımıza çıkan sayfada yeni bir google hesabı oluşturmamız veya farklı mailde bulunan adsense hesabınızda oturum açmanız istenecektir.

8

 

 

İlk butona tıkladığınızda adsene hesabınıza bağlı gmail’de oturum açmalısınız.Bilgileri girin ve giriş yapın otomatik olarak ilişkilendiriyor.

9

 

İşlemler bu kadar!

Mevcut AdSense hesabınızı başarıyla ilişkilendirdiniz!

Şimdi videolarınızı para kazan moduna getirmeyi gösterelim.

Kazançlarınızı youtube analytics üzerinden takip edebilirsiniz.Adsense hesabınıza ayın 15’i gibi yansır.

Bu konumda sadece youtube kazanç ortaklığı programına katılmayı gösterdim.İlerleyen konularımda youtube kazanç ortaklığı konusunda bildiklerimi aktarmaya çalışacağım..

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Tekno Fare}

Teknoloji Faresi
Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat