Youtube Üzerinden Backlink ve Hit Almak İster misiniz?

Seo Eray Gürman 3.315 kez okundu.

Video platformlarının en büyüğü olan youtube, bir alışkanlıktır. Bazen alışkanlıklardan bile öteye taşınabilir. Aradığımız her türlü videoları bizlere sunabilen hatta müzik bile dinletmektedir. Dünyanın en büyük beşinci sitesinden kolayca backlink kazanabileceğinizi, hit alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Kullanıcı dostu olarak en kolay video oynatma sitesidir youtube diyebiliriz. Buradan backlink ve hit alabilmek için bir youtube hesabı açmamız yeterlidir. Sonra kendi kanalımızı oluşturuyoruz. İşlemi sıfır bir hesap üzerinden anlatacağız. Elimizde içeriği bomboş olan bir youtube hesabı açıp, kanalımızı oluşturduktan sonra yapmamız gereken şey video yüklemektir. Buraya yüklediğiniz videoları öyle bir seçin ki izlemeye doyamasınlar! Gündelik hayatta dikkat çeken videolar olması işimizi kolaylaştırır. Backlink her türlü gelir elbette fakat önemli olan hit akışını sıkı tutmak.

Yüklediğimiz videonun açıklama kısmına ve ilk yorum kısmına web sitemizin veya blog sayfamızın linkini bırakalım. örneğin www siteadi com gibi. Bu sayede videonuzu seyretmek için bıraktığınız bu bağlantılardan web sitenize girişler olacaktır. Böylelikle backlink ve hit kazanmış olursunuz. Örneğin bir haber sitesi sahibisiniz. Bir telefonu tanıtan makale yazdınız ve o cihazın tanıtım videosunu youtube yüklediniz. Makalenin linkini doğrudan bırakıp sadece o habere ulaşılmasını sağlarsınız ama bir başka SEO kuralı diyor ki, tanıtacağın link kategori linki olsun. Böylelikle kategoriye yönlenen kişi birkaç haberin başlığını aynı anda görür ve dikkatini çeken bütün haberleri okuma ihtiyacı duyabilir.

Youtube üzerinden backlink almak bu kadar basit bir işlemdir. Unutmayın ki youtube dünyanın en büyük beşinci sitesi olduğundan Google indeksinde geniş yer tutar. Ve insanların izlemesini sağlayacağınız videolar size para bile kazandırabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Eray Gürman {Eray Gürman}

Önceki yazıyı okuyun:
En Değerli Markalar Listesi

Her yıl olduğu gibi bu yılda Interbrand tarafından marka değerlendirilmesi yapıldı. Gıda,otomotiv,gıda,teknoloji gibi sektörlerin yer aldığı listede Apple birinci sırada...

Kapat